SPOR MERKEZLERİNDE MİNİKLER UNUTULMUYOR

İlçe genelinde sporu bir yaşam biçimi haline getirebilmek adına birbirinden önemli çalışmalara imza atan Şehitkamil Belediyesinde bir yandan da sportif tesis atağı büyük bir hızla devam ediyor. İnsan hayatında spor yoluyla olumlu bakış açısı yaratmak, günlük hayatın yaratmış olduğu stres ve gerginliği azaltmak, sağlıklı ve düzenli beslenmeye teşvik etmek amacıyla 18 farklı noktada hizmet veren spor merkezlerine Kayaönü Mahallesi’nde bir yenisini daha ekleyen Şehitkamil Belediyesi, bu merkezde minikleri de unutmadı. Temel cimnastik ve geleneksel çocuk oyunları branşında ücretsiz eğitimlerin verileceği tesiste 4-10 yaş aralığındaki minikler yararlanacak. 17 yaş üstü hanımların fitnees ve pilates branşlarında eğitim göreceği merkezde sağlıklı yaşam konularında eğitimler de verilecek.

 

ÇOCUKLARIMIZ SPOR YOLUYLA GELECEĞE DAHA İYİ HAZIRLANSINLAR

Çocukların sportif, kültürel ve sosyal etkinliklerle geleceğe daha iyi hazırlanacaklarını ifade eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, temel cimnastik, geleneksel çocuk oyunları, fitness ve pilates branşlarında faaliyet gösterecek Kayaönü Spor Merkezi’nin işleyişi ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 

“İlçemize yeni spor merkezleri kazandırıyor, farklı branşlarda dört mevsim esasına göre faaliyetlerini sürdüren spor okulları açıyor, kurumlar arası işbirliğiyle spor konulu projeleri hayata geçiriyoruz. Tüm bunlar hemşerilerimizin sağlıklı bir yaşama adım atmasını sağlamak, spor sevgisi ve kültürü kazandırarak düzenli spor yapma alışkanlığını yaygınlaştırmak için yaptığımız yatırımlar. Özellikle çocuklarımızı ve gençlerimizi sporla buluşturmalıyız. Çocuklarımız ve gençlerimiz enerjilerini ancak sportif etkinliklerde doğru bir şekilde kullanabiliyor. Topluma faydalı bireyler yetiştirmek için çaba sarf ediyoruz. Daha öncede ifade ettiğimiz gibi biz geleceğimize, yani çocuklarımıza ve gençlerimize yatırım yapmaya devam ediyoruz. Kayaönü Mahallemizde vatandaşlarımızın hizmetine sunduğumuz spor merkezlerinde öncelikli amacımız; çocuklarımızı spor yapamaya teşvik etmek, spor yapma alışkanlığı kazandırmak. Hangi yaşta olursa olsun spor yapan bir insan dinç olur, sağlıklı olur, arkadaşlığı, dostluğu, ekip çalışmasını, takım çalışmasını öğrenir. Ümit ediyorum ki yapılan tüm önemli sportif çalışmalarla çocuklarımız geleceğe daha iyi hazırlanırlar. Bu çalışmaları yürütürken bir diğer amacımız ise zararlı madde alışkanlığı başta olmak üzere çocuklarımızı, gençlerimizi tüm kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak. Bu konuda değerli öğretmenlerimiz ve kıymetli velilerimiz en önemli takım arkadaşlarımız. Onlarında büyük destekleriyle sağlıklı nesillerin yetişmesi adına çalışmalarımızı hızla sürdüreceğiz.”

 

HAFTANIN 7 GÜNÜ MİNİKLERİ SPORA BEKLİYORUZ

Şehitkamil Belediyesi Kayaönü Spor Merkezi Temel Cimnastik ve Geleneksel Çocuk Oyunları Eğitmeni Hakan Turak, haftanın 7 günü faaliyet gösterecek olan spor merkezinde minikleri spor yapmaya beklediklerini söyledi. Turak, “Kayaönü Spor Merkezi’nde icra edeceğimiz temel cimnastik ve geleneksel çocuk oyunları spor okulunda 4-10 yaş aralığındaki çocuklarımıza yönelik sportif faaliyetler gerçekleştireceğiz. Rengarenk spor salonumuzda birbirinden renkli etkinliklerle sporcu öğrencilerimizi buluşturacağız” ifadelerini kullandı.