SPOR YAPTILAR FORMDA KALDILAR

İlçenin 17 farklı bölgesinde hizmet veren Şehitkamil Belediyesine bağlı spor merkezlerinde sağlıklı yaşam hareketi tüm hızıyla sürüyor. Kadın üyelere yönelik düzenlenen “Formda Kal” isimli kilo kontrolü yarışmasını başarıyla gerçekleştirerek tesislerinde bu konuda birincilik elde eden üyeleri sportif malzemelerle ödüllendiren Şehitkamil Belediyesinde erkek üyeler de formda kalabilmek için spor merkezlerinde kendilerine ayrılan akşam ve hafta sonu seanslarında yoğun mesai yapıyor. Şehitkamil Belediyesi Burak Spor Merkezinde gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgiler veren spor eğitmeni Zekeriya Saltan, spor merkezine gerek kadın gerek erkek üyelerin büyük ilgi gösterdiğini ve gerçekleştirdikleri uzun soluklu çalışmalarla başarılı sonuçlar elde ettiklerini söyledi.

 

2. ERKEK SPOR MERKEZİ HALKIMIZIN HİZMETİNE AÇILDI

Spor merkezlerinde yürütülen “Formda Kal” projesinin Burak Spor Merkezinde de başarıyla sürdürüldüğünü belirten Spor Eğitmeni Saltan,  şunları söyledi:

 

“Şehitkamil Belediyemizin halkımızın hizmetine sunduğu spor merkezlerinde üyelerimize sağlıklı beslenme ve sürdürülebilir alışkanlıkları kazandırmak adına çalışmalarımızı büyük bir hızla sürdürüyoruz. Spor merkezimiz Gazikent Mahallesi ve Burak Mahallesi sakinlerinden büyük ilgi görüyor. Aylık 300’e yakın üyemiz, tesisimizin imkanlarından faydalanıyor. Ancak bu kontenjan gelen talebi karşılamayınca üyelerimiz bölgeye yeni bir erkek spor merkezi kurulması talebinde bulundur. Biz de bu talebi yöneticilerimize ilettik. Başta Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu olmak üzere sağ olsunlar bizlerin ve değerli üyelerimizin ricasını geri çevirmeyerek tesisimize yakın bir lokasyon da ikinci erkek spor merkezini faal hale getirdiler.  Şimdi bu merkezde de yüzlerce üyemiz spor yaparak sağlığını koruyorlar.”

 

DÜZENLİ SPOR YAPMANIN BÜYÜK FAYDALARINI GÖRDÜM

“Formda Kal” projesi kapsamında Burak Spor Merkezinde çalışmalardan faydalanan öğretmen Alaaddin Turgut, düzenli spor yapmanın büyük faydasını gördüğünü kaydetti. Turgut, “4 aydır Şehitkamil Belediyesi Spor Merkezinde sportif etkinliklere katılıyorum. Spor yapmanın fizyolojik ve sosyal anlamda büyük faydalarını gördüm. Burak Spor Merkezinde profesyonel standartlarda imkanlarımız var.  Sadece kilo kontrolü sağlamak adına değil, hastalık riskini azaltabilmek, daha zinde kalabilmek adına spor yapmaya devam edeceğim. Şehitkamil Belediyemize ve spor merkezinde görevli eğitmen arkadaşlarımıza büyük ilgi ve  alakalarından dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.