SPORA YATIRIM GELECEĞE YATIRIM

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Geleneksel Spor Organizasyonlarında 5 farklı branşta yüzlerce sporcu ağırlayan Şehitkamil Belediyesinde spora yatırım tüm hızıyla devam ediyor. Yıl boyunca sportif tesislerinin kapısını ardına kadar vatandaşlara açan Şehitkamil Belediyesi, organize ettiği şampiyonlar ve şenliklerle sporcu öğrencilerin yarışmacı platformda deneyim kazanmalarına büyük katkı sağlıyor. Ekim ayının başında sokak basketbolu turnuvasıyla start alan etkinlikler zinciri 24 okulun basketbol takımının katılımıyla gerçekleştirilen 5. Geleneksel Basketbol Cumhuriyet Kupası ile devam ediyor. Organizasyonlarda ekinlik takvimi satranç, su topu ve yüzme şampiyonlarıyla Ekim ayı sonuna kadar devam edecek.

 

SPORA ÖNEM, SPORCULARIMIZA DEĞER VERİYORUZ

Çocukların ve gençlerin sağlıklı, mutlu ve zinde gelişimleri adına sportif faaliyetlere büyük önem verdiklerini ifade eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Geleneksel Spor Organizasyonları ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 

“Şehitkamil Belediyesi olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduğumuz tüm sportif tesislerimizde özelikle çocuk ve genç yaşlardaki öğrencilerimiz hem spor yapma imkanı buldu hem de bunun yanında bölgesel, ulusal ve uluslar arası spor organizasyonlarında önemli başarılar elde etti. Sportif faaliyetler yeni neslin fiziksel, zihinsel ve ahlaki yönden sağlıklı gelişimi adına çok önemli. Bu nedenlerle sportif mecrada yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Spora yaptığımız yatırımı geleceğimize yapılan yatırım olarak görüyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde organize ettiğimiz geleneksel spor müsabakalarında 5 farklı branşta yüzlerce sporcu öğrencimizi ağırlıyoruz. 6 yıl önce startını verdiğimiz etkinliklerde sporla ilk kez tanışan öğrencilerimiz, bugün hangi branşta yarışırsa yarışsın branşın inceliklerini öğrenmiş, spor kültürü ve ahlakı adına önemli kazanımlar elde etmiş bir şekilde okulunu ya da spor kulübünü temsil ediyor. Bu durum bizleri geleceğimiz adına fazlasıyla mutlu ediyor. Sportif faaliyetlere önem, sporcularımıza değer veriyoruz. Ekim ayının sonuna kadar devam edecek olan etkinliklerde emeği geçen tüm antrenörlerimize, hakemlerimize kıymetli sporcu kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum.”

 

GELENEKSEL SOKAK OYUNLARI ORGANİZASYONLARA RENK KATIYOR

5 farklı branşta organize edilen 29 Cumhuriyet Bayramı Geleneksel Spor Organizasyonlarında müsabaka aralarında oynanan geleneksel oyunlar, sporcu öğrencilerin neşesine neşe katıyor. Uzmanlık alanlarında yeteneklerini sergileyen sporcu öğrenciler; çuval yarışı, ip atlama, yumurta taşıma gibi geleneksel oyunlarda farklı okullarından organizasyonlara katılan öğrenci arkadaşlarıyla sosyalleşme imkanı elde ediyor. Geleneksel oyunlarla ilgi bilgiler veren Şehitkamil Belediyesi Spor Eğitmeni İhsan Kaynak, “Sporcu öğrencilerimizi uzmanlaştıkları branş alanlarının yanı sıra geleneksel sokak oyunları faaliyetleriyle misafir ediyoruz. Bu oyunlar bir yandan öğrencilerimizin akranlarıyla iletişimini artırıyor bir yanda da daha fazla eğlenmelerine olanak sağlıyor. Bizler de yarışma sonlarında onlara branşa özgü ödüller takdim etmenin mutluğunu yaşıyoruz”  ifadelerini kullandı.