![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/1_(8)_222.jpg)
SPORTİF ETKİNLİKLERLE BİLİNÇLENİYORLAR
“Önce Öğren Sonra Eğlen” projesiyle 4-10 yaş aralığındaki yüzlerce minik öğrenciyi spor ve geleneksel çocuk oyunlarıyla buluşturan Şehitkamil Belediyesi, etkinlikler esnasında katılımcı öğrencilerin geleceğe yönelik toplumsal duyarlılıklarını artıracak eğitimler vermeyi de ihmal etmiyor. Hafta sonları alışveriş merkezleri, okullar ve spor salonlarında yürütülen proje kapsamında çevre koruma eğitimine katılan sportmen minikler, Şehitkamil Belediyesi tarafından yürütülen MÖP Projesi kapsamında geri dönüşümü yıl genelinde birçok farklı okulda sevdirerek anlatan süper kahramanı MÖPÇATAN ile buluştular. Katı atıkların ayrıştırılması konusunda önemli bilgiler edinen minik öğrenciler, birbirinden eğlenceli oyunların ardından süper kahraman MÖPÇATAN’A doğaya karşı daha duyarlı olacaklarının sözünü verdiler.
GERİ DÖNÜŞÜMÜN ÖNEMİ KONUSUNDA FAYDALI BİLGİLER EDİNDİLER
Etkinlikler esnasında gerçekleştirilen çevre koruma ve doğa sevgisi eğitimde katılımcı öğrencilerin, geri dönüşüm konusunda faydalı bilgiler edindiklerini ifade eden proje eğitmenlerinden Mehmet Kaya, Önce Öğren Sonra Eğlen Projesinde yürütülen çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Yaklaşık 2 yıldır küçük yaş gruplarına spor yapmayı sevdirmek, sportif faaliyetleri bir alışkanlık haline getirmek yine öğrencilerimizi ekran başından bir nebze dahi olsun uzaklaştırıp geleneksel çocuk oyunlarıyla buluşturmak adına Önce Öğren Sonra Eğlen projesini büyük bir keyifle yürütüyoruz. Okullarda, alışveriş merkezlerinde ve spor salonlarında yürütülen proje kapsamında sportif faaliyetler ve geleneksel oyunlar dışında katılımcı öğrencilerimizin sosyal yaşamlarına olumlu yönde etki edecek, ileriye yönelik toplumsal duyarlılıklarını geliştirecek eğitim faaliyetlerine de yer veriyoruz. Bu bağlamda gerçekleştirdiğimiz çevre koruma ve doğa sevgisi eğitiminde, öğrencilerimiz geri dönüşümün önemi konusunda birbirinden yararla bilgiler edindiler. Bundan sonraki süreçte de çalışmalarımızda bu tip eğitimlere yer vereceğiz. Sportif faaliyetlerin yanı sıra bu tip etkinliklerin çalışmalarımız içerisinde yer alması değerli velilerimiz tarafında da taktirle karşılanıyor. Dönem dönem onları da etkinliklere dahil ediyor ve büyük bir takım çalışması gerçekleştiriyoruz. Ben tüm minikleri “Önce Öğren Sonra Eğlen” projesiyle tanışmaya davet ediyorum.”
MÖPÇATAN BİZE DOĞA SEVGİSİNİ ANLATTI
Önce Öğren Sonra Eğlen Projesinde süper kahraman MÖPÇATAN ile buluşan minik öğrenciler, eğlenceli sportif etkinliklerle birlikte çevreyi koruma, doğayı ve doğada yaşayan hayvanları sevme konusunda bilgiler edindiklerini belirttiler. Etkinlikler sonrasında düşüncelerini ifade eden sprotmen minikler, “MÖPÇATAN bize doğa, hayvan sevgisi ve geri dönüşümün önemini anlattı. Temiz bir dünya için faydalı bilgiler öğrendik. Bunun yanı sıra birbirinden farklı oyunlar oynadık ve spor yaptık. Bizlerle gün boyunca ilgilenen öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandılar.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR