SU ALTI SPORLARINDA BAŞARILI BİR JENERASYON YETİŞTİ

Türkiye genelinden 357 lisanslı sporcunun katılımıyla 11-14 Ocak 2018 tarihleri arasında İstanbul Tozkoparan Kapalı Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen 2018 yılı Paletli Yüzme Türkiye Şampiyonasını 4 altın, 6 gümüş, 6 bronz madalya ile tamamlayarak su altı sporlarındaki başarı defterine bir yenisini daha ekleyen Şehitkamil Belediye Spor Kulübü,  Alleben Yüzme Havuzundan yetişerek ulusal ve uluslar arası düzeydeki şampiyonlar ve müsabakalarda başarıyla palet vuran sporcularının başarılarına yenilerini eklemek ve milli takımlara gönderdiği sporcu sayısını artırmak amacıyla çalışmalarını hummalı şekilde sürdürüyor.

 

ELDE EDİLEN BAŞARI GERİDE KALAN 5 YILIN EMEĞİ

 

Paletli yüzme branşında başarılı bir jenerasyonun Alleben Yüzme Havuzunda büyük fedakarlık ve emeklerle gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde yetiştiğini ifade eden Şehitkamil Belediyesi Alleben Yüzme Havuzları Koordinatörü ve Şehitkamil Belediye Spor Kulübü Su Sporları Takımları Baş Antrenörü Cengiz Bingül, başarıyla tamamlanan Paletli Yüzme Türkiye Şampiyonasının ardından yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

 

“2013 yılından bu yana her yıl, yaz okullarımızdan seçmiş olduğumuz sporcularımızla branşlara özgü çalışmalarımızı büyük fedakarlıklar, emekler ve sabırla bu güne kadar sürdürdük. 5 yıldır süregelen sistemli, istikrarlı çalışmalarımızın sonucunda kulübümüz ve ilimiz sualtı sporlarında 2018 yılına kadar ulusal ve uluslararası düzeyde birçok başarıya imza attı. 2017 yaz okullarında yetenek taramaları sonuçlarına göre tespit ettiğimiz yeni müsabık sporcularımızla, önemli başarılara imza atmamız sportif başarı istikrarımız adına çok önemliydi. Bu nedenle altyapı yaş grubu ile katıldığımız 2018 yılı Paletli Yüzme Türkiye Şampiyonasında elde etmiş olduğumuz sonuçlar, yaşadığımız ödül kürsüsü heyecanı gelecek yıllar için umut verici. Şampiyonada ilimizi 12 kız, 29 erkek toplam 41 Sporcu, 4 antrenör, 2 idareci ile temsil ettik. Geniş bir kadromuz var. Çok çalıştığında ilerleyen yıllarda Türkiye, Avrupa ve Dünya Şampiyonu olmaya namzet sporcularımız var. Bizler de onlar bu başarıları elde etsinler diye elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz. Tüm sportif faaliyetlerde olduğu gibi paletli yüzme takımımızın başarısında büyük destekleri ve ilgileri olan Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na ve değerli tüm yöneticilerimize tüm antrenör ve sporcu arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.”