![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/TEMIZ_CEVRE_SAGLIKLI_YASAM.jpg)
TEMİZ ÇEVRE SAĞLIKLI YAŞAM
Sayfayı Dinlemek İçin Lütfen Play Butonuna Basın
Şehitkamil Belediyesi temizlik ekipleri ve çevre gönüllüleri ‘Temiz çevre, sağlıklı toplum” sloganıyla, 29 Ekim Mahallesinde örnek bir temizlik çalışması yaptılar. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun da katıldığı temizlik kampanyasını vatandaşlarda ilgi ile takip etti.
Çevre haftası nedeniyle halkı uyarıcı ve bilinçlendirici çalışmalar başlatan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, çevre gönüllüleriyle birlikte vatandaşlara uyarıda bulunarak, ilçenin bazı kesimlerinde örnek çalışmalar yaptırdı. Temizlik ekipleri ve çevre gönüllüleriyle birlikte 29 Ekim Mahallesi’nde alleben deresi kenarında yapılan temizlik çalışmasına katılan Başkan Fadıloğlu, gelecek nesillerin sağlıklı bir ortamda yaşaması için, çevrenin titizlikle korunması gerektiğini ifade etti.
Çevre haftasında, belediye ekipleriyle birlikte çalışma yapan çevre gönüllülerine teşekkür eden Başkan Fadıloğlu, “Tüm kesimlerin yaşadığı çevre konusunda duyarlı olması gerekmektedir. Çünkü başka bir Dünya yok. Çevre bilincini sadece özel günlerde değil, yılın tüm bölümlerinde hassasiyetle gündemimizde tutacağız. Bu konuda gerek okullarda ve gerekse mahalle toplantılarında halkımızı bilgilendireceğiz” dedi.
Başkan Fadıloğlu, doğal dengenin bozulmaması için özellikle Dünya’yı ciddi şekilde tehdit eden küresel ısınmaya karşı tedbirler aldıklarına da dikkat çekerek şunları söyledi: “Daha yeşil bir doğa için, ilçemizde kişi başına düşen yeşil alan miktarını artıracağız. Bunu yaparken, yeraltı kaynaklarımızı tasarruflu kullanıyoruz. Örneğin, çim yerine doğayı daha yeşil gösteren, ancak az su ile büyüyen bitkileri tercih ediyoruz. Diğer bitki türlerinde de aynı tutumu sergileyeceğiz.”
Başkan Fadıloğlu, düzenli gelişen modern bir ilçenin, ancak çevre temizliği ve tertemiz doğasıyla Avrupa standartlarına kavuşabileceğini de sözlerine ekledi.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR