![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/Fotograf_Birlestirme-1_8.jpg)
TEMİZLİK VE HİJYEN ÇALIŞMASI YOĞUN BİÇİMDE SÜRÜYOR
İlçe genelindeki mahallelerde temizlik ve hijyen çalışmalarını periyodik olarak yapan Şehitkamil Belediyesi, son olarak 29 Ekim Mahallesinde çalışmalarını gerçekleştirdi. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, ilk olarak mahalledeki geniş cadde ve sokakları süpürge araçları ile temizlendi. Araçların giremediği dar sokaklar da süpürülerek temizlendi ve dezenfekte edildi. Mahalle içerisinde yer alan tüm işyerlerinin çevresinin yanı sıra tüm evlerin kapı önleri de ilaçlandı. Ayrıca mahalle sınırları içerisinde bulunan çöp konteynerleri da dezenfekte edilerek sterilize hale getirildi.
TEMİZLİK EKİPLERİMİZ, MAHALLEMİZİ BAŞTAN AŞAĞI TEMİZLEDİ
Yapılan çalışmaların memnuniyet verici olduğu dile getiren mahalle sakinlerinden Salih Korkmaz, “Şehitkamil Belediyemiz, belirli aralıklarla koronavirüs tedbirleri kapsamında mahallemizde dezenfekte ve temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Bugün de temizlik ekiplerimiz, sokaklarımızda süpürge araçlarıyla çalışma yaptılar ve sokaklarımızı baştan aşağı temizlediler. Temizlik çalışmalarının ardından cadde ve sokaklarımız ilaçlandı. Bunun yanı sıra çöp konteynırlarımız dezenfekte edildi. Bizler de mahalle sakinleri olarak mahallemizin temizliğine dikkat etmemiz gerekiyor, çevreyi kirletmemeye özen göstermemiz gerekiyor. Özellikle koronavirüs salgını nedeniyle sokağa maskesiz çıkmamamız gerekiyor. Mahallemize yapılan tüm çalışmalarından dolayı Şehitkamil Belediyemize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR