![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/TURKIYE.jpg)
TÜRKİYE'NİN İKİ GAZİSİ 78 YIL ÖNCE BUGÜN BULUŞTU
Sayfayı Dinlemek İçin Lütfen Play Butonuna Basın
Şehitkamil Belediye Başkanı M. Rıdvan Fadıloğlu Büyük Önder Atatürk’ün Gaziantep’i ziyaret edişinin 78. Yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında; “Büyük önder tüm Türkiye’ye örnek gösterdiği, Antep halkını 78. Yıl önce bugün onurlandırmıştır. Büyük Önderin bu ziyareti bir anlamada bu iki gazinin buluşmasıydı. Çünkü Türkiye’nin iki Gazisi vardı biri Gazi Mustafa Kemal Atatürk biri de Gaziantep…
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İşgal altındaki vatan topraklarında düşmana karşı canını ortaya koyan Antep Halkı’nı şu sözlerle anlatmıştır; “Ben Anteplilerin gözlerinden nasıl öpmem ki? Onlar yalnız Antep’i değil Türkiye’yi de kurtardılar…” Antep’ten yakılan özgürlük ve bağımsızlık meşalesi tüm Türkiye’yi aydınlatmıştır. Bunu birçok konuşmasında örnek gösteren Büyük Önder Atatürk’e Gaziantep’i ziyaretinde yapılan törenle nüfuz belgesi verilerek adı gibi Gaziantepli olmuştur. Ulu Önderle aynı hemşeriliği paylaşmak tüm Gaziantepliler için bir onur olmuştur ve olmaya devam edecektir” diye konuştu.
TÜRKİYE İÇİN BUGÜNDE ÖRNEĞİZ…
Başkan Fadıloğlu; “Gaziantep Atatürk’ten aldığı feyizle yoluna emin adımlarla devam ediyor. Kurtuluş savaşındaki mücadelesiyle vatana örnek olan şehrimiz bugün de sanayisi, ekonomisi ve kültürüyle liderliğini devam ettiriyor.
Gaziantepliler olarak Ulu Önder Atatürk’ün 78 yıl önceki sözlerine layık olmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR