![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/hakem_(2).jpg)
TÜRKİYE SUALTI SPORLARI ADAY HAKEMLİK KURSUNUN İLKİ ALLEBEN'DE YAPILDI
ALLEBEN YÜZME HAVUZU TESİSİMİZ GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL BİR TESİS
Alleben1 Yüzme Havuzunda gerçekleşen aday Hakemlik kursuna, 20 hakem adayı katıldı. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Alpay Saban, 5 eğitimci tarafından eğitim alan kursiyerler, aday hakemlik için hocalarını dikkatle dinlediler. Sualtı Sporları oyunları hakkında çeşitli seminerlere tabi tutulan kursiyerler, 4 günlük eğitimin sonunda girdikleri sınavda başarılı olan kursiyerler 2015 yılı Türkiye Sualtı Sporları faaliyetlerinde görev alacaklar. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Alpay Saban, “Federasyonumuzun faaliyet programlarının ilki olan aday Hakem kursumuzu ilk defa Gaziantep ilimizde açtık. Başta Şehitkamil Belediyemize ve Alleben1 Yüzme Havuzu Baş Antrenörü Cengiz Bingül’e bu olanakları bize sağladıkları için çok teşekkür ediyorum. 4 gün süren kursumuzun ilk gününde hakemlerimizin havuz performanslarını görmek adına havuz testi yaptık. Bunu bitiren arkadaşlarımız kursa devam etmeye hak kazandılar. Kalan 20 kursiyerimize ise en son bir sınav yaptık ve bundan da geçerli not alan arkadaşlarımız, aday hakem olarak 2015 faaliyetlerimizde görev alacaklar. Bu gerçekten bizim istediğimiz bir sayıydı. Yaklaşık 2 ay önce İstanbul’da bir kurs açmıştık. 15 kişilik bir başvuru vardı fakat, 10 kişi kursu bitirdi. Fakat gerekli irtibatı ve koordineyi kurduktan sonra kursumuzu Gaziantep’te açma olanağını elde ettik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Alleben Yüzme Havuzu Tesisimiz gerçekten çok güzel bir tesis. Çünkü Türkiye’nin dört bir tarafında yarışmalarımız ve müsabakalarımız var. Gidiyoruz, görüyoruz. Gerek proje olarak, gerek donanım olarak gerçekten Gaziantep için büyük bir proje olduğunu düşünüyorum.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR