USTA ÖĞRETİCİLER ANTRENÖRLÜĞE ADIM ATTI
Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanlığı arasında imzalanan protokol sonrasında ülke genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen 2. Kademe Antrenör İntibak Kurslarının Gaziantep’te gerçekleştirilen eğitim çalışmaları, Şehitkamil Belediyesinin ev sahipliğinde yapıldı. Bir defaya mahsus olmak üzere yaş ve eğitim kriterlerinin aranmadığı intibak kursunda, kriterleri tamamlayamadığı için yıllardır federasyon çatısı altında antrenörlüğe özlem duyan halk oyunları sevdalılarının hikayesi mutlu sonla bitti. Atatürk Kültür ve Spor Merkezi’nde gerçekleştirilen antrenörlük kursuna misafir olan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, halk oyunlarına gönül veren yüzlerce antrenör adayıyla gündem üzerine koyu bir sohbet gerçekleştirdi.
HALK OYUNLARIMIZ ADINA DEĞERLİ BİR EĞİTİM ÇALIŞMASI
Türkiye Halk Oyunları Federasyonu 2. Kademe Antrenör İntibak Kursunda gerçekleştirilen eğitimleri ziyaret ederek kurs yetkililerinden bilgiler alan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Milli Eğitim Bakanlığı ve Halk Oyunları Federasyonu işbirliği ile düzenlenen eğitim çalışmalarının Türk Halk Oyunları adına çok değerli olduğunu ifade etti. Başkan Fadıloğlu, antrenörlük kursuna yaptığı ziyaret sonrasında yaptığı değerlendirme de şunları söyledi:
“Kültür mirasımız içerisinde çok önemli bir yeri olan halk oyunlarımızın çocuklarımıza, gençlerimize aktarılabilmesi adına çalışmalarımızı sürdürüyor ve bu kapsamda kurumlar arası işbirliğiyle gerçekleştirilen çalışmaları da elimizden geldiği kadar desteklemeye gayret ediyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanlığı arasında imzalanan protokol sonrasında gerçekleştirilen antrenör intibak kursları çok değerli bir eğitim çalışması. İnşallah tüm antrenör adaylarımız eğitim sürecini başarıyla tamamlar ve Türk halk oyunlarına katkı sunarlar. Ben tüm eğitmenlerimize gönülden başarılar diliyorum. İlerleyen dönemde de kültürel, sosyal ve sportif eğitim çalışmalarına olan desteğimiz devam edecek.”
Haberler
- BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
- BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
- BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
- ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
- ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
- BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
- KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
- ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
- DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
- DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR