ÜZÜMCÜ AİLESİNİN YARALARI SARILIYOR

Sayfayı Dinlemek İçin Lütfen Play Butonuna Basın


TÜM İMKANLAR SEFERBER EDİLDİ

Selahattin Eyyubi Mahallesi’nde bulunan bir evde meydana gelen yangın Üzümcü, ailesini yasa boğdu. Yangın sırasında uyuyan 13 yaşındaki Firdevs ve 9 yaşındaki Sevim Üzümcü hayatını kaybederken, 3 çocuğunu kurtaran baba 41 yaşındaki Mehmet Üzümcü ise ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan baba burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. İki çocuğunu ve eşini kaybetmenin acısını yaşayan anne Fadile Üzümcü’ye ise Kaymakam Aydın ile Başkan Fadıloğlu yardım eli uzattı. Kaymakam Aydın ile Başkan Fadıloğlu, 3 çocuğuyla birlikte hayatta kalan Fadile Üzümcü’yü ziyaret ederek acılarına ortak oldular. Yaptıkları yardımlarla Devletin şefkat ve merhametini gösteren Kaymakam Aydın ile Başkan Fadıloğlu, bundan sonrada Üzümcü ailesinin her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya gayret göstereceklerini söylediler. Eşinin vefatından sonra sabit geliri olmayan Fadile Üzümcü’ye sabit gelir sağlamak isteyen Kaymakam Aydın ile Başkan Fadıloğlu bir takım girişimlerde bulundular. Borçtan dolayı vefat eden eşinin emeklilik hakkından yararlanamayan Fadile Üzümcü’nün, emekli olması ve çocuklarını daha iyi şartlarda büyütmesi için yardım eli uzatan Kaymakam Aydın ile Başkan Fadıloğlu tüm imkanları seferber edeceklerini belirttiler.

YAŞANAN ACI ORTAK ACIMIZDIR

Üzümcü ailesinin her zaman yanında olacaklarını dile getiren Başkan Fadıloğlu, “Şehrimizde üzücü bir yangın olayı yaşandı. Yangında iki kardeş ile onları kurtarmak isteyen babalarını kaybettik. Allah geride kalanlara sabır versin. İnşallah bundan sonra bu tür üzücü olaylar yaşamayız. Bizlerde olayın ardından yeni fırsat bularak kaymakamımız ile birlikte aileyi ziyaret ettik. Ailenin acısı büyük. Bizlerde bu acıya ortak olmak istedik. Geride kalan 3 kardeşin ve annelerinin ihtiyaçlarını karşılayacağız. Vefat edenlere Allah’tan rahmet geride kalan ailelerine ise sabırlar diliyorum” dedi.

KAYMAKAMLIK OLARAK GEREKENLERİ YAPACAĞIZ

Aileyi ziyaret ederek eksikliklerini tespit ettiklerini ifade eden Kaymakam Aydın, “Yaklaşık 1 ay önce Şehitkamil ilçemizde yaşanan yangın faciasında ilköğretim okulu öğrencisi olan iki kardeşi ve babalarını kaybettik. Bundan dolayı duyduğum üzüntüyü ifade etmek istiyorum. Ailemize baş sağlığı dilemek ve ihtiyaçlarını tespit etmek amacıyla belediye başkanımızla beraber ziyarete geldik. Üzümcü ailesinin başı sağ olsun. Biz acılı ailenin her zaman yanındayız. İhtiyaçlarını da karşılayacağız” diye konuştu.

KAYMAKAMLIĞIMIZ VE BELEDİYEMİZ BÜYÜK DESTEK OLDU

Kaymakam Aydın ile Başkan Fadıloğlu’nun acılı aileye yardımda bulunduğunu vurgulayan Selahattin Eyyubi Mahalle Muhtarı Mehmet Milli, “Mahallemize yakın süre içinde taşınan aile meydana gelen yangın olayıyla büyük bir acı yaşadı. Olayın ardından ziyarete gelen Kaymakamımız ve belediye başkanımız devletin şefkatini göstererek aileye yardım eli uzattılar. Aile ile yakından ilgilenen kaymakam ve belediye başkanımıza Üzümcü ailesine sahip çıktığı için teşekkür ediyorum. Yapılan yardımlar vefat edenleri geri getirmez ancak, ailenin bir nebzede olsa yüreğine su serper” ifadelerini kullandı.

 

Talihsiz bir olay yaşadıkları için üzgün olduklarını anlatan Üzümcü ailesinin yakınları, ise yardım eli uzatan ve desteklerini esirgemeyen Kaymakam Aydın ve Başkan Fadıloğlu’na teşekkür ettiler.