VELİLER ALIŞVERİŞE MİNİKLER SPORA

Sportif projelerine her geçen bir yenisini daha ekleyen Şehitkamil Belediyesi, toplumun her kesimine nitelikli şartlarda spor yapma imkanı sunuyor. Şehitkamil Belediyesi, 5-10 yaş aralığındaki çocuklara yönelik düzenlediği ‘Önce Öğren Sonra Eğlen’ etkinliğiyle hafta sonu alışveriş merkezlerine gelen minik kalpleri mutlu etti. Gaziantep M1 AVM ve Primemall AVM’de geçekleştirilen etkinliğe 500’e yakın minik sporcu katıldı. Velilerin büyük takdirini kazanan etkinlik, yıl boyunca hafta sonraları misafirlerini ağırlamaya devam edecek.

 

MİNİKLER SÜREKLİ SPOR YAPMA ALIŞKANLIĞI KAZANIYOR

‘Önce Öğren Sonra Eğlen’ etkinliğiyle miniklere sevdirerek spor alışkanlıkları kazandırmaya devam etmek istediklerini dile getiren Şehitkamil Belediyesi Spor Koordinatörü Metin Alati, düzenlenen etkinliğe ilişkin açıklamada bulundu.

 

“Şehitkamil Belediye Başkanlığımızca 2016-2017 eğitim- öğretim yılı yarı tatilinde 4-10 yaş grubuna yönelik düzenlenen Okullar Tatile Minikler Şehitkamil’e etkinliği büyük ilgi görmüştü. Bu etkinlik sonrasında düzenli spor yapma alışkanlığının küçük yaşlara inmesi ve miniklerin eğlenerek spor yapması konusunda Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’nun direktifleriyle belediyemize bağlı spor melezlerinde, alışveriş merkezlerinde ve okullarımızda ‘Önce Öğren Sonra Eğlen’ etkinliğine start verdik. Bu etkinlikte alanında uzman eğitmenler nezaretinde katılımcı minik öğrencilerimiz, önce sportif egzersizler yapacaklar sonrasında ise sportif beceri koordinasyon parkurlarında eğlenecekler. Eğitim-öğretim yılı boyunca hafta sonları düzenlenecek bu etkinliğin hafta sonunu verimli geçirmek isteyen öğrencilerimiz ve değerli velilerimizin vazgeçilmez adresi olacağını düşüyoruz. Sağlıklı ve mutlu bir yaşam için tüm minikleri sporla yaşamaya davet ediyoruz.”

 

ÇOCUKLARIN MUTLU BİR HAFTA SONU GEÇİRMESİ İÇİN ÖZEL BİR ETKİNLİK

Hafta sonu M1 AVM’de sportif beceri koordinasyon parkurlarına katılan minik öğrencilerin velilerinden Gaziantep Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Erkan Alsu, organizasyonun çocukların mutlu bir hafta sonu geçirebilmeleri adına özel bir etkinlik olduğunu söyledi. Yrd. Doç. Dr. Erkan Alsu, “Hafta sonları ağırlıklı olarak zaman geçirmeyi tercih ettiğimiz alışveriş merkezlerinde en önemli amaçlarımızdan biri ailece keyifli zamanlar geçirerek haftaya moralli başlayabilmek. Bu doğrultuda çocuklarımızın eğlenmeleri, sağlıklı kalmaları, sosyalleşebilmeleri en büyük arzumuz. Şehitkamil Belediyemiz, çok özel bir planlama ile tüm bu istediklerimizi karşılayan bir etkinlik organize etmiş ve oldukça başarılı olmuş. Ben katılımcı tüm velilerimiz ve minik öğrenciler adına Şehitkamil Belediye Başkanı Sayın Rıdvan Fadıloğlu başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 

Minikler ise kendileri için düzenlen etkinlikte gönüllerince eğelendikten sonra öğretmenlerinin kendilerine armağan ettikleri etkinlik tişörtleri ve balonlarla hatıra fotoğrafı çekindi.