YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU KAPILARINI AÇTI

Sayfayı Dinlemek İçin Lütfen Play Butonuna Basın


RESMİ AÇILIŞ BAYRAMDAN SONRA

Şehitkamil Belediyesi tarafından yaptırılan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu kapılarını vatandaşlara açtı. Resmi açılışı Ramazan Bayramından sonra yapılacak olan yüzme havuzunu Gaziantep Valisi Erdal Ata gezdi. Başkan Fadıloğlu gezi sırasında Vali Ata’ya havuz hakkında teknik detay bilgiler verdi.

VALİ ATA BAŞKAN FADILOĞLU’NU TEBRİK ETTİ

Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun Gaziantep için önemli bir proje olduğunu ifade eden Gaziantep Valisi Erdal Ata; “Çok güzel bir yüzme havuzu olmuş. Başkan Fadıloğlu’nu ve ekibini tebrik ediyorum. Geçen yıl Gaziantep için çok önemli olan ve büyük bir açığı kapatan Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezinin açılışı yapılmıştı. Bu günde görüyoruz ki güzel bir proje daha hayata geçirilmiş. Gaziantep halkı için hayırlı olsun. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

SÖZLERİMİZİ BİR BİR YERİNE GETİRİYORUZ

Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun Gaziantep’e artı bir değer katacağını ifade eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu; “Henüz buranın resmi açılışını yapmadık. İnşallah bayramdan sonra bakanlarımızın da katılımıyla burası için özel bir açılış gerçekleştireceğiz. Havuzumuz 15 gündür vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Çünkü böyle nitelikli bir yapının acilen spora katkısı olması gerekiyordu. O yüzden biz burada hizmet vermeye başladık. Şu an itibari ile sabah 06.30’ dan akşam 20.30 saatleri arasında yaklaşık Bin tane kursiyerimize hizmet veriyor. Bizim öncelikli amacımız burada nitelikli sporcular yetiştirmek. Aynı zamanda mevcut sporcularımızın burada spor eğitimini sağlamak. Yüzme sporunun yaş sınırını daha alt seviyelere düşürmeye çalışacağız. Havuzumuz tamamlandı. Bizim taahhütlerimizin arasında üç tane havuz yapmak vardı. Bir tanesi tamamlandı. Diğeri Merveşehir semtinde yılsonuna kadar tamamlanacak. Bir diğer havuzumuzu da belirlenen başka bir yere yapıp vermiş olduğumuz sözü yerine getireceğiz” dedi