![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/1_(1)_(10).jpg)
YAŞAM BOYU HER YAŞTA SPOR ŞEHİTKAMİL'DE
SAĞLIKLI YAŞAMAYI BECEREBİLEN BİREYLER YETİŞTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ
Şehitkamil Belediyesi Atatürk Kültür ve Spor Merkezinde haftanın 6 günü 4 farklı seansta, temel jimnastik eğitimi alan minik sporcular, aynı zamanda spor okulu eğitim müfredatında yer alan ve diğer branşlarda eğitim gören sporcularında katıldığı, grup ve takım çalışmaları, liderlik, uzlaşma saygı ve görgü kuralları gibi konularda da eğitime tabi tutuluyorlar. Çalışmalara başlayan öğrencilere öncelikle ilgilendikleri branşın temel eğitimlerinin verildiği temel jimnastik yaz spor okulunda, eğitim sürecinin sonuna kadar devamlılık gösterecek sporcular, yetenek, beceri, fiziksel yeterlilik ve en önemlisi antrenmanlara devam yüzdelerine göre ilgi alanlarına giren Şehitkamil Belediyesi Spor Okulları bünyesindeki farklı branşlara veya yarışmacı kulüp takımlarına yönlendirilecekler. Şehitkamil Belediyesi Temel Jimnastik ve Step- Aerobik Antrenörü Ayfer Demir, Şehitkamil Belediyesi Temel Jimnastik Yaz Spor Okullarıyla ilgili verdiği bilgide, “ 18 Haziran 2015 tarihinde start alan yaz spor okullarımızda, haftanın 6 günü 4 farklı seans halinde temel jimnastik eğitimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu eğitimlerindeki en temel amacımız, hayatları boyunca sağlıklı yaşamayı becerebilen bireyler yetiştirmek. Sporcu öğrencilerimizin, fiziksel gelişimlerinin yanı sıra, ruhsal ve sosyal gelişimlerinde kazanımları da bizim için çok önemli. Bu yüzden spor merkezimizde çalışmalardan arta kalan zamanlarda çocuklarımıza teorik eğitimler veriyor, kültürel ve sosyal etkinlikler düzenliyoruz.” İfadelerini kullandı.
ÇALIŞMALAR EĞLENCELİ VE VERİMLİ GEÇİYOR
Minik yaş gurundaki çocukları spor yapamaya özendirme, sportif branşlaşmaya yardımcı olma ve sporculara temel koordinasyon becerisi kazandırma amacıyla hizmet veren Şehitkamil Belediyesi Temel Jimnastik Spor Okulunda gerçekleştirilen faaliyetler, sporcuları ve çalışmalar esnasında sporculara eşlik eden velileri oldukça memnun ediyor. Şehitkamil Belediyesi Yaz Spor Okullarını tercih ettikleri için oldukça memnun olduklarını belirten sporcu velileri, çocuklarını ilerleyen yaşlarda da Şehitkamil Belediyesi Yaz Spor Okulları bünyesindeki farklı branşlara yönlendireceklerinin altını çizdiler.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR