YEŞİL SAHADA BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ YAZILDI

Şehitkamil Belediyesi Futbol Akademisi mezunlarıyla gururlanmaya devam ediyor. Küçük yaşlarda anne ve babalarının elinden tutarak Gazikent stadyumunun yolunu tutan yıldız kramponlar,  yeşil sahada yaptıkları uzun soluklu mesailer sonrasında katıldıkları alt yapı liglerinde zirveyi kimselere bırakmıyor. Bir futbol okulundan çok daha fazlasıyla katılımcı sporcu öğrencileri, futbol branşında oluşturulan alt yapı eğitim sistemine dahil eden Şehitkamil Belediyesinde görevli akademisyen antrenörler, genç kramponların spor hayatlarının planlaması konusunda sporcu velilerini ve profesyonel spor kulüplerinin alt yapı sorumlularıyla büyük bir iş birliği içerisinde çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürüyor.

 

HEDEFİMİZ DÖNEMSEL SPORTİF BAŞARI DEĞİL

Şehitkamil Belediyesi Futbol Akademisi Alt Yapı Koordinatörü Taner Özaykut,  yeşil- siyahlı U19 futbol takımının 2017- 2018 sezonunda elde ettiği il şampiyonluğu ardından yaptığı değerlendirmede şunları. Söyledi:

 

“ Şehitkamil Belediye Spor Kulübü bünyesinde alt yapı liglerinde farklı yaş gruplarında mücadele eden 6 farklı takımımızdan biri olan U19 futbol takımımız sezon boyunca sahaya yansıttığı başarılı oyunla namağlup şampiyonluk ipini göğüsledi.  Gençlerimiz, mayıs ayı içerisinde düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası 1.etap müsabakalarında ilimizi temsil edecekler.  Şehitkamil Belediyesi çatısı altında faaliyet gösteren tüm branşlarda olduğu gibi yeşil sahada da dönemsel sportif başarıları değil uzun soluklu sürdürülebilir başarıları hedefliyoruz. Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’nun büyük destekleriyle oluşturulan futbol alt yapı sistemimizde, sporcu öğrencilerimize çok yönlü eğitim veriyoruz. Henüz branşlaşma yaşı öncesinde oyun formatında meşin yuvarlağın başına geçen minikler, geleceğe ümitle bakan gençler olarak yuva bildikleri tesislerimizden profesyonel ve yarı profesyonel spor kulüplerinin alt yapılarına transfer olarak ayrılıyorlar.  Sezon boyunca emek veren tüm sporcularımızı ve teknik ekipte görev yapan antrenör arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum.”

 

FUTBOL AKADEMİSİNDE 300’ÜN ÜZERİNDE SPORCU EĞİTİM GÖRÜYOR

Şehitkamil Belediyesi Futbol Akademisinde elit grup olarak adlandırılan 7-9 yaş grubundan 18 yaş grubuna kadar oluşturulan  8 farklı çalışma grubunda   300’ün üzerinde krampon eğitim görüyor. Tamamı yetenek seçmeleri, okul ve mahalle taramalarıyla belirlenerek eğitim sistemine dahil edilen sporcu öğrenciler, Şehitkamil Belediyesi Futbol Akademisinde çalışmalar sonrasında sosyal etkinliklere katılıyor, güçlü arkadaşlık bağları kurarak anılarına önemli bir miras bırakıyorlar.