YEŞİL SAHADA MUTLU ÇOCUKLAR

Yıl boyunca futbol branşında eğitimlerin verildiği Şehitkamil Belediyesi Futbol Akademisinde küçük kramponlar oldukça mutlu. Oyun bazlı çalışmalarla 6 yaşında yeşil sahada çalışmalara başlayan futbol sevdalısı minikler, 18 yaşına kadar futbol akademisinde uzman antrenörler nezaretinde kendilerini teknik ve taktik anlamda geliştirme fırsatını yakalıyorlar. Meşin yuvarlağın başında geçen hummalı mesainin yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklere katılan yıldız futbolcu adayları, altyapı tesislerinde antrenörleri ve branş eğitimleriyle zaman geçirmekten de oldukça keyif alıyorlar.  Yeşil-siyahlı kramponların eğitim gördüğü tesiste motivasyonu arttırmak ve sporcularla güçlü bağlar kurmak adına doğum günleri, mezuniyet günleri ve bayramlarda özel etkinlikler de düzenleniyor.

 

TESİSLERE SEVEREK GELMELERİ ÇOK DEĞERLİ

Özelikle minik yaştaki sporcularla çalışmaların yapıldığı tesislere sporcuların severek gelmelerinin kendileri adına çok değerli olduğunu ifade eden Şehitkamil Belediyesi Futbol Akademisi Direktörü Taner Özaykut, futbola özgü çalışmaların yanı sıra sporcu öğrencilerin gönlünü kazanmak ve aidiyet duygusunun güçlü bir şekilde oluşması adına çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Özaykut, yaz döneminde gerçekleştirdikleri futbol akademisi faaliyetleri ile ilgili değerlendirmede şunları söyledi:

 

“Şehitkamil Belediyesi Futbol Akademisi çalışmalarını şu anda 4 farklı tesiste sürdürmekteyiz. Farklı yaş gruplarına hitap eden eğitimlerde ilk amacımız, sporcularımızın tesislere severek gelmeleri. Antrenmanlara severek gelen, futbol özelinde spor faaliyetlerine ilgi duyan öğrencilerimizle çok daha hızlı ve doğu bir şekilde başarıya ulaşıyoruz. Yıl boyunca devam eden çalışmalarda teknik ve taktik eğitimlerin yanı sıra sporcularımızla gönül bağları kurmak, onların aidiyet duygularını arttırmak adına teknik kadromuzda görev yapan tüm arkadaşlarımızla birbirinden değerli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu bağlamda öğrencilerimizin doğum günleri, akademik başarılarını yine kültürel, sosyal ve sanat alanlarında elde etikleri başarıları hep birlikte kutlamaya gayret ediyoruz. Sporcularımız ve teknik kadromuz arasında büyük bir uyum var. Mutluğunun ve üzüntülerin paylaştıkça çoğalıp, azalacağı ilkesini benimsetmeye çalışıyoruz. Ümit ediyorum ki geçmiş yıllarda olduğu gibi futbol akdemimizden başarılı futbolcular yetiştirmeye devam edeceğiz.”