YEŞİL SAHADA ŞAMPİYONUN ADI DEĞİŞMEDİ
Gaziantep Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu Gaziantep İl Temsilciliğinin ortak organizasyonunda gerçekleştirilen yerel altyapı liglerinde 2016-2017 futbol sezonunun bitimine bir hafta kala U19 ve U15 kategorilerinde şampiyonluğunu ilan eden isim geçmiş yıllarda olduğu gibi Şehitkamil Belediye Spor Kulübü oldu. Sezon boyunca mağlubiyet yüzü görmeyen yeşil-siyahlı genç kramponlar, şampiyon oldukları yaş kategorilerinde Gaziantep’i Türkiye Şampiyonası 1. etap müsabakalarında temsil edecek.
HEDEFİMİZ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI
Gaziantep yerel futbol altyapı liglerinde 2016-2017 sezonunda arka arkaya gelen şampiyonlukların ardından hedeflerinin Türkiye Şampiyonasından da başarıyla ayrılmak olduğunu dile getiren Şehitkamil Belediye Spor Kulübü Futbol Alt Yapı Koordinatörü Taner Özaykut, sezon sonu yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:
“2016-2017 futbol altyapı sezonunda liglerde mücadele ettiğimiz 2 kategoride şampiyonluk ipini göğüslemiş olmanın verdiği mutluluğu yaşıyoruz. Sezonu U19 ve U15 kategorilerinde namağlup tamamladık. Sezon genelinde yeşil sahaya güzel bir futbol yansıttığımızı düşünüyorum. Tüm futbolcularımız; saha içindeki performansları, saha dışındaki sporcu ahlakına ve spor kültürüne yakışır davranışlarıyla her platformda zirvenin en büyük adayı oldu. İlk hedefimize ulaştık. Yeni hedefimiz Türkiye Şampiyonasından da başarıyla ayrılmak. Bu hedef doğrultusunda çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Şehitkamil Belediyemiz ve Spor Kulübümüz çatısı altında oldukça huzurlu bir ortamda çalışıyoruz. Başta Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu olmak üzere Şehitkamil Belediye Spor Kulübü Başkanımız Sayın Memik Terlemez’in, Futbol Şube Sorumlumuz Sayın Veysel Akabağ’ın bizlere çok büyük destekleri ve ilgileri var. Teknik ekipte görev yapan arkadaşlarım ve spor arkadaşlarımızla verilen bu desteği en iyi şekilde değerlendirdik. Ümit ediyorum ki bundan sonraki hedeflerimize de ulaşır ve sezonu arzu ettiğimiz şekilde kapatırız.”
YEŞİL SAHANIN YILDIZLARI FUTBOL AKADEMİSİNDE YETİŞİYOR
Futbol branşında yarışmacı faaliyetlerde başarıdan başarıya koşan ve şampiyonluk kupalarını müzesine taşıyan Şehitkamil Belediye Spor Kulübünde, öz kaynak alanında yapılan çalışmalara büyük önem veriliyor. Şehitkamil Belediyesi ile işbirliği içerisinde Gazikent Semt Sahasında gerçekleştirilen Spor Akademisi Futbol Okulu çalışmalarını da yakından takip eden Şehitkamilli teknik kurmaylar, yıl boyunca yetenek avcılığı yapıyor. Şehitkamil Belediyesi Futbol Akademisi Spor Okulunda eğitim gören yetenekli kramponları, altyapı takımları faaliyetlerinde değerlendiren yeşil-siyahlı spor kulübü, gelecek için umut vadeden yetenekli sporcuları Bölgesel Amatör Ligde ve profesyonel liglerde mücadele eden spor kulüplerine de transfer etmeyi ihmal etmiyor.
Haberler
- BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
- BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
- BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
- ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
- ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
- BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
- KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
- ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
- DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
- DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR