![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/1679652545FOTO-BIRLESTIRME2-.jpg)
YETİM ANNELERİ, AFETZEDE ÇOCUKLAR İÇİN ÜRETİYORLAR
ÇOCUKLARIN YÜZLERİNDE TEBESSÜM OLSUN DİYE SEVGİLERİNİ ÖRDÜLER
Şehitkamil Belediyesi bünyesinde hizmet sunan Yetim Koordinasyon Merkezi’nden yararlanan yetim anneleri, deprem afetinden etkilenen anneleri ve çocukları mutlu edecek armağanlar hazırlamayı sürdürüyorlar. Daha önce ürettikleri ürünleri afetzede ailelere ve çocuklara teslim eden yetim anneleri, yeni ürünler üretmek için yoğun mesai harcıyorlar.
Şehitkamil Belediyesine bağlı hizmet veren Yetim Koordinasyon Merkezi’nden faydalanan yetim anneleri, “Çocukların Yüzlerinde Tebessüm Olsun Diye Sevgilerini Ördüler” projesi kapsamında deprem afetinden etkilenen ailelere ve çocuklara moral olacak çalışmalarını aralıksız sürdürüyorlar. Deprem afetinin hemen ardından bir araya gelen 150 yetim annesi, özellikle depremden etkilenen çocukların yüzünü güldürecek ürünler üretiyorlar. Yetim anneleri; amigurumi bebek, civciv, bandana, saç tokası, çocuk çantası, lif ve sofra bezi gibi ürünler üretiyorlar.
BU GÜNLER, EN KISA SÜREDE GERİDE KALACAK
Yürüttükleri projeye ilişkin açıklamada bulunan yetim annesi Meliha Karaçay, “Yaşanan deprem afetinden sonra Yetim Koordinasyon Merkezi’nde diğer yetim annelerimizle bir araya geldik. Neler yapabileceğimizi konuştuk. “Çocukların Yüzlerinde Tebessüm Olsun Diye Sevgilerini Ördüler” isimli proje kapsamında yüzlerce; amigurumi bebek, civciv, bandana, saç tokası, çocuk çantası, lif ve sofra bezi yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Bu ürünleri en kısa sürede çocuklarımıza ve ailelerimize ulaştıracağız. İnşallah yaralarını bir nebzede olsa bizler de sarmak istiyoruz. Bu günler, en kısa sürede geride kalacak. Rabbim, bir daha böyle acıları ülkemize, milletimize yaşatmasın” ifadelerini kullandı.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR