![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/1_(2)_(4)_5.jpg)
YETİMLERİN MAÇINDA DOSTLUK KAZANDI
SURİYELİ VE TÜRK ÇOCUKLARI KARDEŞTİR
Şehitkamil Belediyesi Salahattin Eyyubi semt sahasında yapılan dostluk maçında keyifli anlar yaşandı. Her iki takımda centilmenlik içinde hareket ederek, dostluk ruhuna yakışır hareketler sergilediler. Semt stadında yapılan futbol maçında keyifli dakikalar geçirdiklerini dile getiren yetimler; “Kendi aramızda düzenli olarak futbol maçları yapıyoruz. Ancak bugün burada Suriyeli kardeşlerimizle maç yaptık. Maçtan çok zevk aldık. Suriyeli kardeşlerimiz ülkelerindeki savaştan dolayı anne ve babaları şehit düşmüşler. Onların acılarını unutturmak için eğlence amaçlı bir maç yaptık. Birlikte çok güzel bir gün geçirdik” dediler. Suriyeli yetim çocuklar ise, “Şehitkamil Belediyesi Yetim Koordinasyon Merkezi’nin düzenlediği futbol maçına çıktık. Şehitkamil Belediyesi’nin yetim çocuklarıyla top oynadık. Bu maç kardeşliği simgeliyor. Çünkü bizler savaşın içinden çıkıp buraya geldik. Suriyeli ve Türk çocukları kardeşlerdir, bugün Müslüman bir ülkede bulunuyoruz. Bu maç bizim için çok güzel oldu. Burada bir birlerimizle tanıştık ve kaynaştık” şeklinde konuştular.
Maçın ardından yetim çocuklar toplu fotoğraf çektirdiler.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR