YILSONUNA KADAR CUMARTESİ GÜNLERİ MESAİ YAPILACAK

Sayfayı Dinlemek İçin Lütfen Play Butonuna Basın


Ruhsatsız işyeri kalmaması için çalışmalarını sürdüren Şehitkamil Belediyesi bu doğrultuda Yıl sonuna kadar cumartesi günleri de tam kadro mesai yaparak esnafa yardımcı olacak. Temmuz ayı içerisinde uygulanmaya başlanan iş yeri açma ve çalıştırma ruhsat harçlarında yüzde 50 indirimden faydalanmak isteyen esnafımız için 31 Aralık 2011’re kadar Şehitkamil Belediyesi Ruhsat Denetim Müdürlüğüne başvurabilirler.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu; “Göreve geldiğimiz günden bu yana sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına mesai saati gözetmeksizin çalışmaktayız. Vatandaşlarımızın rahatı, huzuru ve yaşam kalitesinin arttırılması, bizim en önem verdiğimiz hususlardandır. 2005/ 9207 sayılı işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarına ilişkin yönetmeliğin 6. Maddesi gereği, ‘işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı olmadan işyeri açılamaz ve çalıştırılamaz’ şeklindedir.

Bu yönetmelik gereği ruhsatlandırma işlemine ekibimle beraber hız verdik. 8 Temmuz 2011 tarihli meclis kararımızla iş yeri açma ve çalıştırma ruhsat harçlarında yüzde 50 indirim yaptık. Yeni ekipler organize ederek ilçemiz dahilinde tüm işyerlerini kayıt altına alıp, halkımızın sağlıklı ve güvenli gıda tüketmesi; yıllardır ruhsatsız çalışan iş yerlerini ruhsatlandırılması hedefimizdir.

Bizim gayretlerimiz esnafımızın da duyarlılığı sayesinde büyük mesafeler kat ettik. Esnafımızdan ricamız bu indirim fırsatını iyi değerlendirmeleridir. Ruhsat denetim müdürlüğümüz, Yıl sonuna kadar cumartesi günleri de dahil tam kadro çalışacaklardır” dedi.

İndirimden son derece memnun olan esnaf ise; “Şehitkamil Belediyemizin esnafa yüzde 50 indirim ile ruhsat vermesi çok faydalı oldu. Böyle bir destek bizi sevindirdi. Esnaf arkadaşlarımıza da buradan tavsiyelerde bulunup konuyla ilgili haberdar ediyoruz. Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na çok teşekkür ediyoruz” dediler.