YÜZME SPORUNUN GELECEĞİ ALLEBEN'DE KULAÇ ATTI

Yaz ve kış spor okulları ve düzenlediği sportif organizasyonlarla her yıl binlerce kişiyi su sporlarıyla buluşturan Şehitkamil Belediyesi Alleben Yüzme Havuzunun hafta sonu misafirleri 5-8 yaş aralığındaki minik yüzücüler oldu. 410 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen 3. Geleneksel Minik Kulaçlar Yüzme Şenliğinde minik şampiyonlar, kulvarlarda tribünleri tıklım tıklım dolduran velilerinin büyük destekleriyle yarıştı. Şehitkamil Belediyesi, Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Yüzme Federasyonu Gaziantep İl Temsilciliğinin ortak organizasyonuyla düzenlenen şenliğin açılış seremonisinde geleceğin şampiyonlarını yalnız bırakmayan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, yarışlara katılan tüm sporculara organizasyona özgü hatıra madalyası armağan ederken, dereceye giren sporcuların mutluluğunu ödül kürsüsünde paylaştı.

 

MİLLİ SPORCULAR YETİŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ

3. Geleneksel Minik Kulaçlar Yüzme Şenliğinde kategorilerinde dereceye giren sporculara ödüllerinin takdim edildiği törende konuşan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Alleben Yüzme Havuzunda milli sporcular yetiştirmeye devam edeceklerini ifade etti. Başkan Fadıloğlu, konuşmasında şunları söyledi:

 

“Bu yıl 3. kez kurumlar arası işbirliğiyle organize ettiğimiz Geleneksel Minik Kulaçlar Bölgesel Yüzme Şenliği 410 sporcunun katılımıyla gerçekleştiriyoruz. Gerek sporcularımızın gerekse de tribünlerde minik kulaçların heyecanını paylaşan değerli velilerimizin organizasyona katılımı memnuniyet verici düzeyde. Şenliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese, katılımcı kulüp temsilcilerimize, antrenör ve hakemlerimize yürekten teşekkür ediyorum. Alleben Yüzme Havuzunda Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonu sporcular yetiştirdik. Bu gün bu güzel tablo gösteriyor ki ilerleyen yıllarda Gaziantep’i gururla temsil edecek rekortmenlerin, şampiyonların sayıları artacak. En büyük amacımız ay-yıldızlı bayrağımızı göndere çektiren milli sporcular yetiştirmek. Velilerimizin büyük desteği, hocalarımızın büyük ilgisi ve çalışkan sporcularımızın azimleriyle bu hedefimize ulaşmak, elde edilen başarıları yenilemek ve geliştirmek adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

 

BU YARIŞIN KAZANANI TÜM SPORCULARIMIZ

Şenlik kapsamında düzenlenen yarışlarda sporcuların performanslarını değerlendiren Alleben Yüzme Havuzları Genel Koordinatörü ve TYF Gaziantep İl Temsilcisi Cengiz Bingül,  yarışlarda kazananın tüm sporcular, tüm kulüpler ve yüzme sporunun geleceği olduğunu ifade etti. Bingül, “3. Geleneksel Minik Kulaçlar Yüzme Şenliğini büyük bir ilgiyle gerçekleştiriyoruz. Bu organizasyondaki en büyük amacımız, minik sporcularımızda yarışma kültürünün oluşmasını sağlamak, yarıştıkları stillerde gelişimlerini sağlamak varsa hatalarını düzeltmek. Düzenlenen yarışların kazananı kaybedeni yok. Kazanan tüm sporcularımız, tüm kulüplerimiz kısaca kazanan yüzme sporu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”  ifadelerini kullandı.

 

PERFORMANSLARI VE HEYECANLARI BÜYÜK ALKIŞ ALDI

Kulvarlarda heyecanla kulaç atan minik sporcuların performansları velilerinden büyük alkış aldı. Yarışlardan sonra mutluluklarını ifade eden altın kulaçlar, yüzme sporunu çok sevdiklerini, hocalarının kendileriyle çok iyi ilgilendiklerini dile getirdi. Kazanmak ve kaybetmekten çok daha önemlisinin doğru stil ve teknikle yüzme olduğunu kaydeden genç sporcular, çok daha fazla çalışıp ilerde iyi bir yüzücü olmak istediklerini ifade etti.