YÜZMEDE CUMHURİYET TARİHİNDE BİR İLK YAŞANDI

Cumhuriyetin kuruluşunun 96. yıl dönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde Şehitkamil Belediye Başkanlığınca spor alanında bir ilk gerçekleştirildi. Alleben Yüzme Havuzu kulvarlarında yerini alan küçük, büyük, genç, yaşlı herkes 96 dakika boyunca aralıksız kulaç attı. Milli sporculardan rekortmenlere, özel sporculardan minik kulaçlara, öğretmeninden esnafına, sanayicisinden işçisine, ev hanımdan bilim insanına kadar birçok farklı yaş ve meslek grubundan oluşan gönüllü bireyin katıldığı organizasyonda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı.

 

Tarihe not düşen organizasyonun startı; Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Milletvekilleri A. Nejat Koçer,  M. Sait Kirazoğlu,  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Özbay ile çok sayıda protokol üyesi tarafından gerçekleştirildi.

 

Farklı branşlarda Dünya, Avrupa ve Türkiye şampiyonu sporcular yetiştiren Alleben Yüzme Havuzu,  katılımcı sayısı ve niteliği ile ilklere sahne olan birçok başarılı organizasyona ev sahipliğini sürdürüyor. Türkiye Paralimpik Yüzme Mili Takımı sporcularını organizasyon kapsamında misafir eden Alleben Yüzme Havuzunda, 96 Dakika Durmaksızın Cumhuriyet Bayrak Yarış’ının açılış seremonisi sonrasında milli sporcular, spora olan büyük desteklerinden dolayı Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkür plaketi takdim ettiler. 300’ün üzerinde sporcunun kulvarlarda performans sergilediği organizasyonun sonunda gerçekleştirilen bayrak şov ve halkoyunları gösterisi ile kulvarlarda ve tribünlerde büyük coşku zirveye ulaştı.

 

DÜNYA VAR OLDUKÇA VATAN TOPRAĞINA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Organizasyonda katılımcılara hitap eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Cumhuriyetin ilelebet devam etmesi için bugün sınır ötesinde canı pahasına mücadele eden Barış Pınarı Harekatı’ndaki askerlerimize buradan selam gönderiyoruz. Geçmişten bugüne barış ve huzur içinde yaşıyorsak, bu durum aziz şehitlerimizin, kahraman gazilerimizin sayesindedir. Çok şükür, atalarımızın vermiş olduğu emanete şu ana kadar sadık kaldık. İnşallah da dünya var oldukça vatan toprağına sahip çıkmaya devam edeceğiz. Demokratik sistem içerisinde hep birlikte huzur içinde yaşıyoruz. Bunları bize sağlayan atalarımıza, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize, gazilerimize bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz. Cumhuriyet Bayrak Yüzme Yarışının ilkini gerçekleştiriyoruz. 96. yılda 96 dakika inşallah bundan sonrada 97, 98, 99 ve 100 olarak devam eder. Ben, bu ilk organizasyonda emeği geçen tüm görevli arkadaşlarımıza, sporcularımıza, velilerimize, hakemlerimize yürekten teşekkür ediyorum. Hepinizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyorum” ifadelerini kullandı.