" HİZMETİN RENKLERİ İLE ŞEHİTKAMİLİ
GELECEĞE TAŞIYORUZ 
"
 

Sevgili Hemşerilerim;

Şehitkamil İlçemiz sahip olduğu ekonomik ve kültürel alt yapısıyla göz dolduruyor. Bizler bu potansiyeli kullanarak ortak geleceğimizi en iyi şekilde tasarlamaya çalışıyoruz.

Projelerimizi hazırlarken kısa ve uzun vadeli planlar hazırladık.
Kısa vadede; ekonomik ve sosyal hayatı düzenlemeye yönelik çalışmalar yapıldı. Öncelikle yıllardır dar gelirli vatandaşlarımızın umut kapısı olan Sevgi Mağazası daha işlevsel bir hale getirerek Gıda Bankasına dönüştürüldü. Kurulan otomasyon sistemiyle Gıda Bankası hızlı ve aktif bir yapıya kavuştu.

Bir taraftan ilçemiz sınırlarına dahil edilen yani mahallelere Sosyal Tesisler kurarken diğer taraftan da var olan Sosyal Tesisleri günün ve çevrenin şartlarına göre yeniledik.

Sosyal Tesislerimiz içinde kurduğumuz; Anne ve Çocuk Merkezleri’nin, kadının sosyal hayata katılımında Türkiye için güzel bir örnek olduğunu düşünüyorum. Anne ve Çocuk Merkezleri’nde kadınlarımız, bir araya gelerek günün stresinden uzaklaşma ve kişisel gelişimlerine yönelik faaliyetlere katılma imkanı buluyor. Çocuklar ise kendileri için özel olarak hazırlanan kreşlerde anaokulu seviyesinde eğitim görüyor.

Hızla gelişen ve modernleşen Şehitkamil ilçemizde vatandaşlarımıza daha kaliteli yaşam alanları sunmak adına göreve geldiğimiz günden bu yana beşeri yatırımlarda bulunmaya gayret gösteriyoruz. Vatandaşlarımızın hizmetkarı olarak görev yaptığımız bilincini asla unutmadan, kişi, ırk, partili ve partisiz ayrımından kaçınarak hizmetlerimizi her noktada nitelikli bir şekilde sürdürüyoruz.

Belediyecilik çalışmalarını sadece yol, kaldırım, asfalt olarak sınıflandırmadan vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştıracak her alanda ekip arkadaşlarımızla birlikte projeler üretiyoruz. Şehitkamil Belediyesi olarak en alt kademeden en üst kademeye kadar güler yüzlü, nitelikli ve hızlı hizmet anlayışını şiar edinerek hizmet üretip geleceğimizi şekillendiriyoruz. Sosyal belediyeciliğin gerektirdiği eğitim, sağlık, spor, kültür-sanat gibi her alandaki çalışmalarla yedi gün 24 saat vatandaşlarımızın yanında yer almaktayız. İlçemiz genelindeki tüm mahalle ve sokaklarda tespit ettiğimiz eksikleri kısa süre içinde gidererek vatandaşlarımızın huzur ve mutluluğuna vesile oluyoruz.

Yaptığımız 1+1 konutlar ile yapımını sürdürdüğümüz 2+1 ve 3+1 konutlarımız sayesinde insanlarımıza nitelikli modern yaşam alanları sunuyoruz. Depreme dayanıklı olan bu konutlarımız sayesinde vatandaşlarımız ailesiyle birlikte geleceğe daha güvenle bakıyor.

İlçemiz genelinde bulunan hemen hemen tüm mahallelere modern sosyal tesis inşa ederek halkımızın eğitim standardını yükseltmeyi, sosyal bağlarını da güçlendirmeyi amaçlıyoruz. Bu tesisler sayesinde geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızda kötü huy ve alışkanlıklardan uzak durmaktadırlar.

Hizmete sunduğumuz Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi (ŞKM) ile hem uluslararası programlara hem de kendi organizasyonumuzdaki aktivitelerimize ev sahipliği yapıyoruz. İlçenin vizyonunu değiştiren ŞKM modern ve mimari içyapısıyla da dikkat çekiyor.

Kurduğumuz MÖP tesisi ile Şehitkamil Belediyemizi diğer belediyelere örnek olarak gösterdiler. İlçemiz genelindeki çöpler MÖP tesisimizde ayrıştırılarak hem ülke ekonomisine hem de istihdama katkı sağlamaktadır.

Öte yandan göreve geldiğimizde atıl vaziyette olan çoğu yeri kendi mimar arkadaşlarımız ile birlikte yenileyerek vatandaşlarımızın kaynağını korumaya özen gösterdik. Özellikle daha önceleri kötü niyetli kişilerin uğrak mekanı haline gelen Dülük Tabiat Parkı, bizim göreve gelmemizle birlikte piknik yapmak ve doğayla iç içe olmak isteyen ailelerin akınına uğruyor.

Ayrıca kısa süre önce hizmete sunduğumuz Türkiye’nin en büyük biyolojik göleti ile Dülük Tabiat Parkı daha da anlam kazandı. Kendi kendisini temizleyen bu gölet Türkiye’nin silüetini değiştiren 10 proje arasına girerek Şehitkamil’i gururlandırdı.

Diğer taraftan kısa süre önce hizmete açtığımız Alleben Yüzme Havuzu ile Milli sporcuların yetiştirilmesine katkıda bulunuyoruz. Yüzme havuzumuzu kısa süre önce hizmete açmamıza rağmen kayıtlı yüzlerce sporcumuz bulunmaktadır. Türkiye Şampiyonası yarışlarına ev sahipliği yaptığımız yüzme havuzumuzda uzman eğitmenler nezaretinde gençlerimizin fiziksel ve ruhsal gelişimlerini en iyi şekilde sağlamaktayız. 

Amacımız vatandaşlarımızın kaynağını heba etmeden ve çöpe atmadan proje üretmek. Hazırladığımız projelerle Şehitkamil halkına her zaman ilkleri yaşatmayı hedefliyoruz. Bundan sonraki süreçte de aynı çizgide vatandaşlarımızın kaynağına sahip çıkarak gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sorunları çözen bir anlayışla sürdürdüğümüz hizmet standardımızı vatandaşlarımızın desteğiyle her gün daha da yükseltmekteyiz.

Daha modern bir Şehitkamil için hep birlikte el ele vererek nitelikli güzel projelere imza atacağımıza inanıyorum. Geleceğe yönelik yaptığımız bu yatırımların giderek artması için siz değerli halkımızın dua ve desteğine her zaman ihtiyacımız var. Sağlıklı, huzurlu ve kaliteli bir yaşam için bizler her zaman çalışacağız Şehitkamil için…

Muhammet Rıdvan FADILOĞLU
Belediye Başkanı