![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/INI_GORMEK_ICIN_SIRA_BEKLEDI_(8).jpg)
BİNLERCE KİŞİ EFENDİMİZ'İN SAKAL-I ŞERİF'İNİ GÖRMEK İÇİN SIRA BEKLEDİ
SAKAL-I ŞERİF’E VATANDAŞLARIN İLGİSİ YOĞUN OLDU
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet’in (s.a.v) dünyayı teşrifleri olan Mevlid-i Nebevî (Hicri Rebiulevvel ayının 12. gecesi) münasebetiyle düzenlenen ‘Kutlu Doğum Haftası’ etkinlikleri çerçevesinde Şehitkamil Belediyesi, Efendimiz’in (s.a.v) Sakal-ı Şerif’ini Seyrantepe ve Karacaoğlan Mahallesi’nde ziyarete açtı. Seyrantepe Parkı ile Eşref Bitlis Parkı içinde gerçekleşen Sakal-ı Şerif programına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Programa katılan vatandaşlara gül suyu, kutulu mevlit (akide) şekeri ile su ikramı yapıldı. Cam fanus içinde korunan Sakal-ı Şerif, gecenin geç saatlerine kadar vatandaşların ziyaretine sunuldu. Sıraya geçerek tek tek Sakal-ı Şerif’e bakan vatandaşların kimisi dua ederken, kimisi de Efendimiz’in (s.a.v) Sakal-ı Şerif’ini dünya gözüyle görme şerefine nail olduğu için gözyaşlarına boğuldu.
“SAKAL-I ŞERİF’İ GÖRMEK İÇİN SAATLERCE BEKLEDİK”
Sakal-ı Şerif'i gördükleri için çok mutlu olduklarını dile getiren vatandaşlar, “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet’in (s.a.v) Sakal-ı Şerif’ini görebilmek için uzun zamandır sırada bekledik. Dünya gözüyle Efendimiz’in (s.a.v) Sakal-ı Şerifini görebilmek bizleri çok mutlu etti. Buna vesile olan Şehitkamil Belediyesi'ne çok teşekkür ediyoruz” dediler.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR