SINAV PARKURLARINDA BAŞARILI PERFORMANS DEVAM EDİYOR
BAŞKAN FADILOĞLU: “SIRADAKİ HEDEFLERİ SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTELERİ”
GELECEĞİN SPOR BİLİMCİLERİ, SPOR LİSELERİNDE ÖĞRENİM GÖRECEKLER
Şehitkamil Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Özel Yetenek Sınavları Hazırlık Kursu’nda, Spor Liseleri Sınavı’na hazırlanan genç öğrenciler, parkurlarda gösterdikleri performansla hayal ettikleri mesleğe bir adım daha yaklaştılar.
Bekçilik, Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM), spor bilimleri fakülteleri, subaylık sınavlarına hazırlanan gençlere imkan sunan Şehitkamil Belediyesi, yaklaşık 6 ay önce startını verdiği Spor Liseleri Sınavları Hazırlık Kursu’nda da yakaladığı yüzde 100’lük başarı ortalaması ile göz doldurdu. Kamil Ocak Spor Lisesi, Adil Sani Konukoğlu Spor Lisesi ve Nizip Spor Lisesi sınavlarında yaptıkları tam puana yakın derecelerle kendilerine destek olan herkese büyük mutluluk yaşatan liselilerin yeni hedefi ise 4 yıllık öğrenim sürecinin ardından spor bilimleri fakültelerinde de akademik hayatlarını sürdürebilmek.
SÜREÇTEKİ İLK ADIM GENÇLERİMİZ ADINA ÇOK DEĞERLİ
Kısa bir süre önce tamamlanan spor liseleri sınavlarının ardından Özel Yetenek Sınavları Hazırlık Kursu’nda gerçekleştirdikleri çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, kariyer planlamalarını spor alanında yapmak isteyen gençlerin attıkları ilk büyük adımın çok değerli olduğunu belirtti. Başkan Fadıloğlu, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Gençlerimizin her zaman yanındayız. Onların hayal ettikleri mesleği yapabilmeleri adına kıymetli velilerimizle birlikte önemli bir takım çalışması yürütüyoruz. Bekçilik, Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM), spor bilimleri fakülteleri, subaylık sınavlarına hazırlık kurslarına bu yıl Spor Liselerine Hazırlık Kursunu da eklemiştik. Kısa sürede büyük ilgi gören eğitimler, mesai arkadaşlarımızın emekleri ve gayretleri, büyük başarıların elde edilmesine vesile oldu. Kariyer planlamalarını spor alanında yapmak isteyen gençlerimiz için attıkları ilk büyük adım çok değerli. Spor liselerimizle yapmış olduğumuz protokoller neticesinde öğrencilerimizin lise dönemlerinde spor alanında gerçekleştirdiğimiz çalışmaların içerisinde kalmalarını sağlayacağız. Kursiyerlerimizin bundan sonraki hedefi spor bilimleri fakülteleri, inşallah o aşamayı da başarıyla geçer, Gaziantep ve Türk sporuna uzun yıllar hizmet ederler. Çalışmalarda emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum.”
Haberler
- BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
- BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
- BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
- ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
- ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
- BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
- KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
- ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
- DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
- DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR