![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/17137816111-(9)-(3)-.jpeg)
YILMAZ: “23 NİSAN'I, DÜNYAYA HEDİYE EDEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN, BELEDİYE BAŞKANIYIM”
Başkan Yılmaz, “Ben, 23 Nisan'ı, dünyaya hediye eden Mustafa Kemal Atatürk'ün, Belediye Başkanıyım. Biz; Mustafa Kemal Atatürk'ün yolunda, izinde gitmek için küçüklüğümüzden beri ant içmişiz” dedi.
Şehitkamil Belediye Başkanı Avukat Umut Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Ünler Ortaokulu’ndaki kutlamalara katıldı. Öğrencilerin yaşadığı coşkuya ortak olan Başkan Avukat Umut Yılmaz, programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.
HER ZAMAN MUSTAFA KEMAL'İN İZİNDE YÜRÜYÜN
Çocuklara hitaben sözlerine kendini tanıtarak başlamak isteyen Şehitkamil Belediye Başkanı Avukat Umut Yılmaz’ın sözleri, “En Büyük Başkan Bizim Başkan” sloganlarıyla kesildi. Çocuklara, “Ben, hepinizi çok seviyorum” diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Avukat Umut Yılmaz, şu ifadeleri kaydetti:
“Biliyorsunuz, 23 Nisan gelmek üzere. Ben, 23 Nisan'ı, dünyaya hediye eden Mustafa Kemal Atatürk'ün, Belediye Başkanıyım. Biz; Mustafa Kemal Atatürk'ün yolunda, izinde gitmek için küçüklüğümüzden beri ant içmişiz. Sizlerden özellikle istediğim şu, başınız ne zaman dara düşse, ne zaman canınız sıkılsa Mustafa Kemal'i hayal edin. O ne yapardı? O ne düşünürdü? Başka birilerinin peşini boş verin. Her zaman Mustafa Kemal'in izinde yürüyün. Ben bugün buraya belediye başkanı olduysam, hep onu hayal ettim. Ne yapardı? Ne ederdi? Evimde, kütüphanemde Mustafa Kemal ile ilgili onlarca kitap var. Canım ne zaman sıkılsa, ne zaman vaktim olsa herhangi birini alırım, herhangi bir sayfasından okurum. Bu bayramı, dünyada tek yaşayan ülke millet biziz. Mustafa Kemal’in size nasıl kıymet verdiğini bu bayramdan biliyorsunuz. Siz de her biriniz ona yakışan bir çocuk olun. Biz burada çok güzel tatillere gideceğiz. Denize gideceğiz, beraber gezeceğiz. Sizi, Anıtkabir'e götüreceğiz. Sizi, Çanakkale'yle tanıştıracağız. Ama şöyle de bir ricamız olacak. Tabii bunun da bir hak edilmesi lazım. Bunun da bir başarı öyküsünün olması lazım. Siz derslerinize çok çalışacaksınız, ders puanlarınızı yükselteceksiniz. O başarı puanına göre ben de Belediye Başkanı olarak, abiniz olarak hep yanınızda olacağım.”
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR